Test IQ: Dzisiaj przetestowano: 0 osóbŁącznie: 35745 przebadanych
Gotowy? Start Testu Sprawdź wynik

Ciekawostki


Ciekawostki na temat mózgu człowieka

 

Mózg człowieka skrywa wiele tajemnic. Część z nich jest znana szerzej, niektóre z nich nie zostały jeszcze poznane nawet podczas badań. Jak wiadomo jednak nauka stale idzie do przodu, więc będziemy się każdego dnia dowiadywać nowych ciekawych rzeczy.

 

 

Niewielki ułamek masy ciała.

 

Bardzo dobrą do wykorzystania w towarzystwie ciekawostką jest to, iż mózg stanowi niewielki ułamek masy ciała ludzkiego, jego objętość też nie powala, a zużywa on aż dwadzieścia procent energii, która jest niezbędna do funkcjonowania każdego organizmu ludzkiego.

 

Mózg człowieka ma około 25W.

 

Jak widać mistrzem energooszczędności to nasz główny komputer raczej nie jest. Ekolodzy powinni się tym zająć. Jednak jego moc wynosi aż 25W, czyli podłączając do naszego mózgu żarówki, moglibyśmy oświetlić nasz pokój. Oczywiście wszystkie te parametry dotyczą tylko i wyłącznie mózgu w czasie działania podczas dnia. W czasie snu mózg przechodzi niejako w tryb czuwania, kiedy to mamy o wiele mniejsze zużycie energii. Tłumaczy to zresztą, że podczas nawet kilkunastu godzin snu nie musimy się budzić na posiłek.

 

Mózg nie czuje bólu.

 

Kolejnym bardzo ciekawym faktem jest, że mimo iż nasz mózg jest jedną wielką komórką nerwową, to jednak nie czuje on bólu. Nie ma na jego powierzchni ani w jego wnętrzu żadnego receptora odpowiedzialnego za odbiór bólu. Jest to bardzo dziwne, iż jest to nasz najważniejszy dla życia organ. Ból głowy będący wynikiem uderzenia jest spowodowany przez aktywność receptorów bólowych znajdujących się w tkankach i skórze okalających mózg. Sam mózg nie odczuwa żadnego bólu, jednak jest on odpowiedzialny za przetwarzanie bodźców bólowych pochodzących z tychże receptorów. Umiejscowienie receptorów tych w pobliżu mózgu jest o wiele gęstsze ze względu na konieczność ochrony mózgu przed uszkodzeniami, co może się okazać potencjalnie śmiertelne. Dlatego też w mózgu zostały zapisane informacje na temat ochrony głowy. Dzięki temu właśnie ubieramy kask, kiedy jedziemy motocyklem i zapinamy pasy jadąc samochodem. Po prostu chodzi o to, iż staramy się za wszelką cenę uniknąć uderzenia głową o cokolwiek. Jeśli jednak dojdzie do uderzenia to chcemy też zminimalizować jego skutki.

 

Test IQ
Co to jest IQ?

Iloraz inteligencji (IQ ? od intelligence quotient) jest wartością liczbową testu, którego wynikiem jest pomiar inteligencji. Wartość ta nie jest idealnym pomiarem inteligencji, ale jak każda jednostka miary używana w życiu codziennym ma charakter relatywny.
Test na inteligencję służy do pomiaru poziomu inteligencji każdego z nas. Test iq nie określa tym samym zdolności poznawczych człowieka.

Ciekawostki IQ

Sposobów na mierzenie IQ jest kilka. Każda z nich jednak opiea się o psychologiczne kryteria wynikające właśnie z definicji IQ. Są również różne ciekawostki zarówno na temat samego testu na inteligencję, naszego mózgu, osobowości, przyswajania wiedzy itd. Warto zajżeć w ten dział, aby uzyskać dodatkową wiedze na temat samego siebie. Ciekawe artykuły mogą Was też zachęcić aby samemu sprawdzić poziomu IQ poprzez przeprowadzenie testu IQ.

Top100

1. Robert Woszczyna - 151
2. fryderyk chopin - 151
3. Irena Nadraga - 151
4. Malwina Dąbrowska - 151
5. Józef Zagłoba - 151
6. Monika Wohlert - 151
7. JERZY kALINOWSKI - 151
8. Rafał Respondek - 151
9. Zanka Kr - 151
10. P N - 151Do czego zdolny jest nasz mózg?


Nasz mózg jest zdolny do samodzielnej kontroli wydajności pracy. Potrafi też sam kurczyć się a to dlatego, że nasz mózg to inteligentne miejsce zbierania danych. Kiedy nie dostarczamy ich, nie uczymy się czegoś nowego, nie podsuwamy różnorodnych aktywności ,codziennych wyzwań tkanka mózgowa zaczyna gnuśnieć i obumiera. Z drugiej strony kiedy dostarczamy zbyt wielu informacji, mózg sam potrafi poradzić sobie z przeładowaniem bodźcami. Trenując go czytając, robiąc testy na inteligencję dostarczamy w odpowiedni sposób wiedze ,będziemy nie tylko inteligentni ale i łatwo zapamiętamy przeczytane książki czy nauczymy się szybciej obcego języka.

Jak wpływa na nas test na inteligencję


O testach na inteligęncję - jak wpływają na nas. Według psychogów - a trudno się z nimi nie zgodzić wykonany test na inteligencję i jego dobry wynik to dla nas otwarte drzwi do sukcesu. Bo przecież tak jest w dużej grupie ludzi. Lubimy jeżeli nam coś dobze wychodzi, jeżeli jesteśmy chwaleni to od razu zaczynamy wierzyć w siebie. Psychologowie twierdzą tak samo wynik test iq jest dla nas wielka nagrodą i dodaniem sił. Dzięki wynikowi jaki uzyskamy w naszych głowach powstaje obraz, ze musi nam się udać "przenieść" kamienie. I tak ma być. Tylko, że osiągnięcie pełnego sukcesu nie zależy tylko od ilorazu inteligencji ale również od inteligencji umysłowej, refleksyjnej, społecznej jak i emocjonalnej. Inteligencja nie istnieje w jednym rodzaju. Są różne odgałęzienia tej dziedziny. Inteligencja emocjonalna to tak w skrócie umiejętność radzenia sobie z emocjami. Społeczna to taka, dzięki której potrafisz rozszyfrować zachowania i relacje między ludźmi, ocenić sytuację w jakiej się znajdujesz. Inteligencja refleksyjna to umiejętność wyciągnięcia wniosków z własnego postępowania i słuchanie intuicji. Mając powiedzmy w normie wszystkie testy na inteligencję możemy odnieść sukces. Możemy wtedy ze spokojem powiedzieć, że sobie poradziliśmy.
Strona Główna | Rozpocznij test IQ | Ciekawostki IQ | Statystyki | TOP100 | O nas | Regulamin | Kontakt