Test IQ: Dzisiaj przetestowano: 0 osóbŁącznie: 35745 przebadanych
Gotowy? Start Testu Sprawdź wynik

Inteligencja twórcza


Inteligencja twórcza, to jedyna z rodzaju inteligencji określonej przez amerykańską grupę z uniwersytetu Bowling Green podczas eksperymentu w 1967 r.

Miara inteligencji emocjonalnej jest do tej pory nie ustalona. Jak w przypadku inteligencji społecznej możemy miarą jej nazwać stosunki jakie nas łączą z otaczającym światem, czy jesteśmy otwarci na ludzi z ich emocjami czy też żyjemy z boku społeczeństwa. Logiczne myślenie czyli znane nam wszystkim IQ jest najłatwiejszą do zmierzenia i określenia inteligencją. Logiczne zdania w testach na inteligencję pokazują nam zdolności logicznego myślenia i wiązania poszczególnych elementów zadań w jedną całość.

 

Inteligencja czy zdolności? 

Co ciekawe na inteligencję twórczą mogą mieć wpływ nie przewidywalne doznania oraz ciekawe rzeczy jak jedzenie czy dieta białkowa. Mając odczynienia a z inteligencją emocjonalną , twórcza , bardzo subiektywna będzie ocena osób pod tym kątem.

Inteligencje rozumiemy pod pozorem umiejętności i zdolności artystycznych, plastycznych, muzycznych i literackich Ale pod pojęciem „inteligencja twórcza” kryje się przede wszystkim postawa twórcza, czyli zdolność tworzenia czegoś nowego, zdolność do oryginalnego, nowatorskiego myślenia. Cechuje ją pomysłowość, innowacyjność, fantazja i intuicja, a także umiejętność generowania nowych koncepcji. Myślenie kreatywne to wymyślanie, eksperymentowanie i łamanie zasad.

Człowiek kreatywny szybko i łatwo radzi sobie z nowymi sytuacjami, potrafi dokonać ich wszechstronnej oceny posługując się wyobraźnią. Ma ciekawe pomysły i często znajduje oryginalne rozwiązania. Osobę o dobrze rozwiniętej inteligencji twórczej charakteryzuje ciekawość świata i ludzi, dusza poszukiwacza, łatwość dostosowywania się do zmian, pomysłowość, bogata wyobraźnia, umiejętność dostrzegania problemów i ich rozwiązywania, szczególne uzdolnienia, poczucie humoru.

 

Ten rodzaj twórczego myślenia nie cechuje wyłącznie wynalazców, artystów czy naukowców. Kreatywność jest naturalną ludzką cechą, tak naturalną, że niemal nie zdajemy sobie sprawy z tego, kiedy robimy z niej użytek. Wszyscy jesteśmy kreatywni, mamy oryginalne, nowatorskie pomysły, cechuje nas intuicja i wyobraźnia.

 

inteligencja twórcza a poziom IQ czy zachęca do działania?

Przecież wielkie pomysły nie zawsze są zaplanowane Wszyscy znamy takie chwile, kiedy mimo usilnych starań żaden ciekawy pomysł czy rozwiązanie problemu nie przychodzi nam do głowy, a potem jakiś nagły impuls dociera do naszej świadomości i ni stąd ni zowąd wpadamy na doskonały pomysł lub rozwiązanie problemu. W ten sposób daje o sobie znać nasza inteligencja twórcza. Wiele wynalazków w dziejach ludzkości jest wynikiem takich nagłych przebudzeni i olśnieni.

 

Podczas gdy jedni drepczą wciąż tymi samymi ścieżkami i powtarzają wciąż te same błędy, inni nie znają żadnych  ograniczeń i wszędzie znajdują nowe, ciekawe rozwiązania. Często brakuje nam nowych i oryginalnych pomysłów, i nie ma w tym nic dziwnego. Wynika to ze sposobu naszego funkcjonowania. Na ogół niezbyt chętnie podejmujemy jakikolwiek wysiłek twórczy. Hamuje nas w jego podejmowaniu – podobnie jak to się dzieje w przypadku inteligencji logicznej – brak wiary w nasze umiejętności w tej dziedzinie. Uważamy, że nie jesteśmy wystarczająco zdolni aby móc swojej inteligencji twórczej zaufać.

 

Większość z nas nie uważa że się za osoby twórcze a to co robimy nie ma nic wspólnego z kreatywnością. Wydaje nam się, że twórcze myślenie cechuje ludzi zajmujących się, sztuką, rozrywką, reklamą, biznesem. Tymczasem myślenie twórcze leży u podstaw wielu sukcesów, i to zarówno zawodowych, jak i tych leżących w sferze życia prywatnego. Okazuje się że zniechęca nas do wysiłków twórczych przekonanie, że nasze IQ nie jest tak wysokie zakładamy, że na pewno nie mamy żadnych zdolności twórczych.

 

Okazuje się jednak, że wielu znanych pisarzy, malarzy, muzyków, naukowców, ludzi biznesu wcale nie przewyższa nas pod względem poziomu inteligencji.

Źródło "EDUKACJA i DIALOG"

 

Test IQ
Co to jest IQ?

Iloraz inteligencji (IQ ? od intelligence quotient) jest wartością liczbową testu, którego wynikiem jest pomiar inteligencji. Wartość ta nie jest idealnym pomiarem inteligencji, ale jak każda jednostka miary używana w życiu codziennym ma charakter relatywny.
Test na inteligencję służy do pomiaru poziomu inteligencji każdego z nas. Test iq nie określa tym samym zdolności poznawczych człowieka.

Ciekawostki IQ

Sposobów na mierzenie IQ jest kilka. Każda z nich jednak opiea się o psychologiczne kryteria wynikające właśnie z definicji IQ. Są również różne ciekawostki zarówno na temat samego testu na inteligencję, naszego mózgu, osobowości, przyswajania wiedzy itd. Warto zajżeć w ten dział, aby uzyskać dodatkową wiedze na temat samego siebie. Ciekawe artykuły mogą Was też zachęcić aby samemu sprawdzić poziomu IQ poprzez przeprowadzenie testu IQ.

Top100

1. Robert Woszczyna - 151
2. fryderyk chopin - 151
3. Irena Nadraga - 151
4. Malwina Dąbrowska - 151
5. Józef Zagłoba - 151
6. Monika Wohlert - 151
7. JERZY kALINOWSKI - 151
8. Rafał Respondek - 151
9. Zanka Kr - 151
10. P N - 151Do czego zdolny jest nasz mózg?


Nasz mózg jest zdolny do samodzielnej kontroli wydajności pracy. Potrafi też sam kurczyć się a to dlatego, że nasz mózg to inteligentne miejsce zbierania danych. Kiedy nie dostarczamy ich, nie uczymy się czegoś nowego, nie podsuwamy różnorodnych aktywności ,codziennych wyzwań tkanka mózgowa zaczyna gnuśnieć i obumiera. Z drugiej strony kiedy dostarczamy zbyt wielu informacji, mózg sam potrafi poradzić sobie z przeładowaniem bodźcami. Trenując go czytając, robiąc testy na inteligencję dostarczamy w odpowiedni sposób wiedze ,będziemy nie tylko inteligentni ale i łatwo zapamiętamy przeczytane książki czy nauczymy się szybciej obcego języka.

Jak wpływa na nas test na inteligencję


O testach na inteligęncję - jak wpływają na nas. Według psychogów - a trudno się z nimi nie zgodzić wykonany test na inteligencję i jego dobry wynik to dla nas otwarte drzwi do sukcesu. Bo przecież tak jest w dużej grupie ludzi. Lubimy jeżeli nam coś dobze wychodzi, jeżeli jesteśmy chwaleni to od razu zaczynamy wierzyć w siebie. Psychologowie twierdzą tak samo wynik test iq jest dla nas wielka nagrodą i dodaniem sił. Dzięki wynikowi jaki uzyskamy w naszych głowach powstaje obraz, ze musi nam się udać "przenieść" kamienie. I tak ma być. Tylko, że osiągnięcie pełnego sukcesu nie zależy tylko od ilorazu inteligencji ale również od inteligencji umysłowej, refleksyjnej, społecznej jak i emocjonalnej. Inteligencja nie istnieje w jednym rodzaju. Są różne odgałęzienia tej dziedziny. Inteligencja emocjonalna to tak w skrócie umiejętność radzenia sobie z emocjami. Społeczna to taka, dzięki której potrafisz rozszyfrować zachowania i relacje między ludźmi, ocenić sytuację w jakiej się znajdujesz. Inteligencja refleksyjna to umiejętność wyciągnięcia wniosków z własnego postępowania i słuchanie intuicji. Mając powiedzmy w normie wszystkie testy na inteligencję możemy odnieść sukces. Możemy wtedy ze spokojem powiedzieć, że sobie poradziliśmy.
Strona Główna | Rozpocznij test IQ | Ciekawostki IQ | Statystyki | TOP100 | O nas | Regulamin | Kontakt