Test IQ: Dzisiaj przetestowano: 0 osóbŁącznie: 35745 przebadanych
Gotowy? Start Testu Sprawdź wynik

Sztuczna inteligencja


Sztuczna inteligencja

 

Pomysł sztucznej inteligencji zaczął pojawiać się już w XVI wieku kiedy to Gottfried F. Leibniz w 1694r wymyślił  maszynę licząca ,działająca w systemie potrafiła wykonać cztery działania jednocześnie. Pisząc o „rachunku filozoficznym” Leibniz wyraża nadzieję, że w przyszłości dzięki rozwojowi logiki matematycznej zamiast się spierać, wystarczy policzyć. Na przełomie wieków powstawały różne maszyny liczące uznawane w tamtych czasach za sztuczną inteligencję.


Dopiero ojciec informatyki teoretycznej Allan Turing w 1950 roku przeprowadza pierwszy test na inteligencję ale maszyny która miała w rozmowie zdalnej udawać człowiek. W latach 50 XX wieku powstaje pierwsze laboratorium AL w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Carnegie Mellon oraz Massachusetts Institute of Technology oraz pierwsze próby określenia definicji co to jest sztuczna inteligencja. W owych czasach nazwano mianem sztucznej inteligencji konstruowaniem maszyn, o których działanie dałoby się powiedzieć, że są podobne do ludzkich przejawów inteligencji.
Prowadzone badania w tamtych czasach bardziej dały nam nowe techniki informatyczne np. języki programowania niż odpowiedziały na pytanie czym jest sztuczna inteligencja.Aktualnie badania nad sztuczną inteligencją to podejście do Al. jako rozwijanie różnych form inteligencji rozproszonej wzorowanej na organizacjach ludzkich.

 

Gdzie stosujemy sztuczną inteligencję

 

Współcześnie stosujemy sztuczną inteligencję: do tłumaczenia tekstów systemy tłumaczące nie dorównują człowiekowi, robią intensywne postępy, nadają się szczególnie do tłumaczenia tekstów technicznych, do rozpoznawania twarzy jak programy rozpoznające osoby na podstawie zdjęcia twarzy lub rozpoznające automatycznie zadane obiekty na zdjęciach satelitarnych, rozpoznawanie mowy stosowane już powszechnie. Ale też w ekonomii, powszechnie stosuje się systemy automatycznie oceniające m.in. zdolność kredytową, profil najlepszych klientów, czy planujące kampanie reklamowe.

 

Sztuczna inteligencja będzie wszędzie.


Pytaniem nie jest już czy powstanie maszyna samodzielnie myśląca ale kiedy?.
Sztuczna inteligencja, to zagadnienie które wkrada się do naszych domów, życia codziennego, związane nieodłącznie z komputerami przejmuje już niewielkie obszary naszego życia. Futurystyczne podejście często spotykane w książka czy filmach nie jest już tak odległe sztuczna inteligencja w postaci androidów , wykorzystywanych do prac domowych, usługowych już nie długo będzie czymś naturalnym jak aparat fotograficzny w telefonie czy telefon na systemie androida.

 

Test IQ
Co to jest IQ?

Iloraz inteligencji (IQ ? od intelligence quotient) jest wartością liczbową testu, którego wynikiem jest pomiar inteligencji. Wartość ta nie jest idealnym pomiarem inteligencji, ale jak każda jednostka miary używana w życiu codziennym ma charakter relatywny.
Test na inteligencję służy do pomiaru poziomu inteligencji każdego z nas. Test iq nie określa tym samym zdolności poznawczych człowieka.

Ciekawostki IQ

Sposobów na mierzenie IQ jest kilka. Każda z nich jednak opiea się o psychologiczne kryteria wynikające właśnie z definicji IQ. Są również różne ciekawostki zarówno na temat samego testu na inteligencję, naszego mózgu, osobowości, przyswajania wiedzy itd. Warto zajżeć w ten dział, aby uzyskać dodatkową wiedze na temat samego siebie. Ciekawe artykuły mogą Was też zachęcić aby samemu sprawdzić poziomu IQ poprzez przeprowadzenie testu IQ.

Top100

1. Robert Woszczyna - 151
2. fryderyk chopin - 151
3. Irena Nadraga - 151
4. Malwina Dąbrowska - 151
5. Józef Zagłoba - 151
6. Monika Wohlert - 151
7. JERZY kALINOWSKI - 151
8. Rafał Respondek - 151
9. Zanka Kr - 151
10. P N - 151Do czego zdolny jest nasz mózg?


Nasz mózg jest zdolny do samodzielnej kontroli wydajności pracy. Potrafi też sam kurczyć się a to dlatego, że nasz mózg to inteligentne miejsce zbierania danych. Kiedy nie dostarczamy ich, nie uczymy się czegoś nowego, nie podsuwamy różnorodnych aktywności ,codziennych wyzwań tkanka mózgowa zaczyna gnuśnieć i obumiera. Z drugiej strony kiedy dostarczamy zbyt wielu informacji, mózg sam potrafi poradzić sobie z przeładowaniem bodźcami. Trenując go czytając, robiąc testy na inteligencję dostarczamy w odpowiedni sposób wiedze ,będziemy nie tylko inteligentni ale i łatwo zapamiętamy przeczytane książki czy nauczymy się szybciej obcego języka.

Jak wpływa na nas test na inteligencję


O testach na inteligęncję - jak wpływają na nas. Według psychogów - a trudno się z nimi nie zgodzić wykonany test na inteligencję i jego dobry wynik to dla nas otwarte drzwi do sukcesu. Bo przecież tak jest w dużej grupie ludzi. Lubimy jeżeli nam coś dobze wychodzi, jeżeli jesteśmy chwaleni to od razu zaczynamy wierzyć w siebie. Psychologowie twierdzą tak samo wynik test iq jest dla nas wielka nagrodą i dodaniem sił. Dzięki wynikowi jaki uzyskamy w naszych głowach powstaje obraz, ze musi nam się udać "przenieść" kamienie. I tak ma być. Tylko, że osiągnięcie pełnego sukcesu nie zależy tylko od ilorazu inteligencji ale również od inteligencji umysłowej, refleksyjnej, społecznej jak i emocjonalnej. Inteligencja nie istnieje w jednym rodzaju. Są różne odgałęzienia tej dziedziny. Inteligencja emocjonalna to tak w skrócie umiejętność radzenia sobie z emocjami. Społeczna to taka, dzięki której potrafisz rozszyfrować zachowania i relacje między ludźmi, ocenić sytuację w jakiej się znajdujesz. Inteligencja refleksyjna to umiejętność wyciągnięcia wniosków z własnego postępowania i słuchanie intuicji. Mając powiedzmy w normie wszystkie testy na inteligencję możemy odnieść sukces. Możemy wtedy ze spokojem powiedzieć, że sobie poradziliśmy.
Strona Główna | Rozpocznij test IQ | Ciekawostki IQ | Statystyki | TOP100 | O nas | Regulamin | Kontakt